Ovaj album je treće dugosvirajuće izdanje glazbenog sastava koji istražuje područje instrumentalne glazbe, protežući se stilski od rocka preko jazza pa do world musica. Album je sniman tijekom ljeta ove godine a sudjelovali su stalni članovi sastava: Damir Mihaljević (bubanj); Mihovil Jurdana (bas gitara); Mak Murtić (flauta i saksofon); Lucija Stanojević (violina); Nika Bauman (flauta) te vođa sastava Dinko Čvorić – Doringo (gitara i produkcija) a kao gost se pojavljuje Orjen Riđanović (solo gitara).
Više o pjesmama s albuma “Budem Budem”
Jakna od Teksasa
80ih godina prošlog stoljeća u sjevernoj Bosni te Slavoniji naziv za materijal traper iliti jeans bio je teksas, tako da je ovo posveta jakni od trapera, toliko voljenom odjevnom predmetu svih rockera, punom prišivaka i bedževa omiljenih im bendova.
Vikend u Jasmini
Dinko Čvorić – Doringo je proveo dvije godine stanujući u zagrebačkom kvartu Dubrava, predio Retkovec, poznat po tome što je jedan dio kvarta izgrađen nakon velikih poplava u Zagrebu 60ih godina prošlog stoljeća. Kuće su montažne i namijenjene da traju jedno do dva desetljeća ali one su izdržale i do danas. Ulice su nazvane po stablima a Doringo je stanovao u ulici Jasmina. U istom objektu bio je i glazbeni/foto/video studio Slamasonik u kojemu su snimljeni brojni albumi, singlovi te spotovi glazbenika domaće scene. Iz milja taj je objekt nazvan Vila Jasmina i ova pjesma priča instrumentalnu priču posebne gošće o jednom vikendu provedenom u njemu.
Eshtafe
Naziv pjesme je modificirani zagrebački šatrovački od riječi fešta. Brzi funky ritam i solo gitara utopljena u envelope filter potiču na ples i želju za izlaskom u urbanu sredinu na alkoholno druženje.
Zdravo za Gotovo
Vrlo zanimljiv termin krucijalne problematike u današnjem sustavu življenja, u svojoj suštini vrlo okrutan prema onome koga ili što se uzme upravo zdravo za gotovo, a vrlo olakšavajuć prema onome koji ga primjenjuje.
Tri Probe Tjedno
Jedina pjesma s albuma izdana kao najavni singl te s video spotom. Naziv pjesme je posveta mlađim danima benda, kada su glazbenici bili u svojim dvadesetim godinama, puni entuzijazma i slobodnog vremena te izgarali za trenutak kada će doći na probu. Upravo su se te probe i održavale više puta tjedno a nerijetko i tri puta unutar sedam dana.
Kralj Tekstila
Pjesma posvećena velikom prijatelju i obožavatelju benda Doringo, pustolovu te piscu koji je ujedno i trgovac rabljenim tekstilom, a termin kralj tekstila je parodija na kapitalistički te monopolistički sustav kojeg ne mogu izbjeći niti najveći aktivisti.
Tepsikord
Pjesma je dobila naziv po idejnom rješenju za DIY instrument kojeg je osmislio Doringo. Radi se o tepsiji (protvan, pekač) koja je u ovom slučaju rezonantno tijelo a preko koje su rastegnute žice u maniri citra. Otuda i naziv: tepsija + akord.
Mekota
Autor pjesme je poljoprivrednik i ratar a ujedno i bubnjar Damir Mihaljević, pa je logično bilo nazvati pjesmu po nečemu bez čega nebi bilo prehrane uopće. To je mekota, površinski sloj kultiviranog tla, koji se redovito obrađuje i gnoji.
Album je izdan za diskografsku kuću Hitchtone Music & Promotion te je dostupan na svim digitalnim platformama i servisima kao i na CD-u.
Doringo – Kako je sve počelo
Sve je počelo 2006. godine osnutkom benda “Šta ima?” koji je kroz mnogobrojne postave (točno njih 8) isprofilirao zvuk i želje jednog od autora. Taj autor je Dinko Čvorić – Doringo, koji je i nazvao sastav po sebi nakon raspada matičnog benda. U formi tria koji čine Doringo (gitara), Mihovil Jurdana (bas) i Damir Mihaljević (bubanj) počinju djelovati 2016. godine. Prvi album “Infography” izlazi 2017. a nakon njega nekoliko singlova te live snimaka da bi konačno drugi album “Gužva u Svemiru” izašao početkom 2020. Iste godine sastavu kao stalni članovi pridružuju se Mak Murtić (saksofon, flauta) i Lucija Stanojević (violina). Glazba je avanturistička i vodi vas na putovanje diljem globusa, što djelomično i opravdava često korišten termin “world music” priljubljen uz doringovo djelovanje.
Novi album “Budem Budem” izlazi na jesen 2021. a sastavu se pridružuje i Nika Bauman (flauta). Kao gosti bilo u studiju ili na koncertima pojavljuju se redom renomirani glazbenici: Mario Petrinjak (bubanj), Orjen Riđanović (akustična gitara), Aldo Foško (bas klarinet), Krunoslav Kobeščak (udaraljke), Danijel Maoduš (akustična gitara), Franjo Stojaković (klarinet, saxofon), Fred Lanz (klavijature) te Fran Krsto Šercar (udaraljke).